Víkendový pobyt CHSD – podzim 2017

V září pořádalo uspořádalo Charitní sdružení Děčín z.s., Služby pro rodiny, víkendový pobyt pro 13 děvčat ve věku 11-16 let v Kempu u Ferdinanda v Srbské Kamenici.

Hlavní náplní pobytu byl program Prevence násilí v mezilidských vztazích vedený pracovníky Centra krizové intervence a Intervenčního centra Spirála z Ústí nad Labem, který je zábavnou i vážnou formou seznámil s různými rizikovými situacemi, do nichž by se mohly dívky dostat, a s možnostmi, jak se v těchto situacích zachovat. Cílem programu také bylo podpořit zdravé sebevědomí děvčat. Zbytek času byl vyplněn hrami a sportem, takže jsme si opékali buřty, hledali poklad či vyráběli kostýmy na speciální módní přehlídku. Trochu jsme se potýkali s chladnějším počasím, ale kamna a přímotopy nakonec podmínky hodně vylepšily. Vzhledem k tomu, že se pobyt opravdu vydařil a splnil svůj účel, rádi bychom ho zopakovali i příští rok.

Aktivity projektu Spolupráce s OSPOD Děčín jsou podpořeny z dotačního programu Rodina a ochrana práv dětí MPSV. Podpořila je také Nadace Agrofert.

Momentka z pobytu: