Co je pěstounská péče a práva dětí

KDO JSME

Někdy se v životě sejdou věci tak, že se rodiče nemohou o své děti starat sami. Je pak dobře, když se najdou jiní lidé, třeba babičky a dědové, ale třeba i někdo úplně mimo rodinu, kteří se chtějí o takové děti starat a dát jim domov. Rodiče se ale mohou se svými dětmi stále potkávat, a když se věci zlepší, mohou si je zase vzít i zpátky k sobě domů. Tomu se říká pěstounská péče.

Aby bylo dětem v novém domově co nejlépe, je tady pro ně sociální pracovnice na úřadě (OSPOD) a i my Charitní sdružení Děčín, paní Adriana a Saša. Říká se jim klíčový pracovník. Obě chodí za těmito dětmi a dospělými a zajímá je, jak se děti mají, jestli jim něco nechybí nebo jestli se jim neděje něco špatného. Nejlepší na tom je, že chodí za nimi domů. Povídají si s dospělými o tom, jak to doma vypadá, co by potřebovali, jak se daří dětem. Pak si ale také povídají s dětmi. Jsou tady, aby se jim děti mohly svěřit se vším, co je trápí, z čeho mají strach, nebo i s tím, z čeho mají radost, co se jim povedlo. Mohou se jich také zeptat na vše, co je může zajímat. Adriana i Saša se jim vždy snaží pomoci, jak nejlépe umějí. Společně pak všichni pracujeme na tom, aby bylo vše v pořádku a vám se v nové rodině líbilo. Pokud budete chtít vídat se se svými rodiči, příbuznými, bývalými kamarády, s tím vám také velice rády pomůžeme.

A abyste si mohli najít další kamarády, kteří jsou na tom stejně jako vy a mohli si o tom povídat, jezdíme s dětmi na výlety a prázdninové pobyty. Zaleží nám zkrátka na tom, aby se děti měly v novém domově, škole a všude jinde dobře a zároveň se také mohly vídat nebo byly v kontaktu se svými rodiči, příbuznými a kamarády.

Pokud by tě něco zajímalo a chceš nám napsat nebo zavolat :

 

Klíčový pracovník Adriana Tel: 773 775 960  E-mail: androva@chsd.cz

Klíčový pracovník Saša  Tel: 775 431 537 E-mail: vankova@chsd.cz

Komiks pro děti

Odkaz na práva dětí k rozkliknutí:

http://www.naseprava.cz/cilove-skupiny/pro-deti/