Pomoc při zadlužení

Pomoc při zadlužení

Již delší dobu nestíháte splácet své závazky a hrozí Vám exekucí? Nejste si jisti, co vše to pro Vás může znamenat, zda ještě můžete něco udělat?

Slyšeli jste o tzv. osobním bankrotu a přemýšlíte, zda by to pro Vás nebyla cesta k řešení obtíží s placením dluhů?

Můžeme Vám poskytnout informace, jaký je průběh exekuce, co to pro Vás může znamenat, jaká jsou Vaše práva a povinnosti v těchto řízeních, jaká jsou práva a povinnosti exekutorů. Informujeme Vás, jak zjistíte, komu dlužíte a v jaké výši. Můžeme Vám dokonce pomoci s výpočty aktuální výše závazků, pokud nám poskytnete dostatek informací. Stejně tak Vám pomůžeme vypočítat, jak efektivně splácet Vaše závazky.

Můžeme Vám poskytnout informace o podmínkách a rizicích tzv. osobního bankrotu, můžeme Vám pomoci s přípravou (kompletace, třídění, označování, výpočty, konzultace ad.), sepisem a podáním návrhů na oddlužení. Pozn. samotný akt podání návrhu na oddlužení datovou schránkou provádí ředitel sdružení v rámci svého výkonu práce, nikoli jako sociální službu.

Co již neděláme: nezastupujeme u soudu, nedoporučujeme konkrétní právníky, nejednáme s protistranou sporu, ani s exekutory, insolvenčními správci apod.

Potřebujete odborné poradenství v této problematice?

Kontaktujte Občanskou poradnu Děčín: telefon: 412 517 368, mail: poradna@chsd.cz