Volnočasové aktivity dětí

Nabídka zájmových a volnočasových aktivit dětí

Pracovníci služeb pro rodiny sestavují databázi volnočasových aktivit, které jsou v okolí dostupné. Podle zájmu dětí a finančních možností rodiny hledáme možnosti, jak by děti mohly smysluplně naplnit svůj volný čas a zároveň rozvíjet své schopnosti (případně i s možností na budoucí profesní uplatnění). V rámci služeb pro rodiny sami organizujeme bezplatný kreativní kroužek Provázek pro děti z klientských rodin (schůzky 1x týdně) a kroužek Keramiky (rovněž 1x týdně). Vedle toho se zaměřujeme i na volný čas, který spolu rodiče a děti tráví společně, pomáháme jim hledat varianty společného programu a příležitostně (asi 2x ročně) pořádá pro rodiny společné výlety po zajímavostech v okolí. Veškeré tyto volnočasové aktivity dětí jsou bezplatné. Přes letní prázdniny pořádáme výlety o prázdninách pro děti z klientských rodin. Výlety se konají 2krát týdně a díky Nadačnímu fondu Děti a rodina, Nadaci Terezy Maxové mohou být za velmi symbolický poplatek.

Kreativní kroužek Provázek

Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi nabízí dětem z klientských rodin kreativní kroužek „Provázek“. Koná se pravidelně každou středu od 15.30 do 16.30 hodin v kanceláři CHSD (Zbrojnická 779/7, 405 02 Děčín IV – Podmokly – bývalá budova Komerční banky, 2. patro). Společně s dětmi se zde věnujeme různým výtvarným technikám, ruční práci, výrobě drobných předmětů a třeba i společenským hrám. Nově si mohou děti v doprovodu kytary i zazpívat.Kroužek je bezplatný.

Informace o kroužku Provázek

Kroužek keramiky

Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi nabízí dětem z klientských rodin KROUŽEK KERAMIKY, který je určen pro děti od 6 do 12 let. KDE: Prostory CHSD, Zbrojnická 799/7, Děčín 4 (budova bývalé Komerční banky), 2. patro. KDY: Každé pondělí od 15:30 do 16:30. Těším se na Vás! Vaše asistentka Věrka, tel. 773 775 961. Kroužek je bezplatný.

Informace o kroužku keramiky.

Výlety

Během celých letních prázdnin pořádáme poznávací výlety pro děti, které se konají dvakrát týdně. Podrobný program výletů.